فن رینگ

فن رینگ ها (fan ring) بخشی از تجهیزات برج های خنک کننده می باشند که به منظور افزایش کارایی کولینگ تاورها مورد استفاده قرار می گیرند.این قطعات معمولا به منظور جلوگیری از ارتعاش در زمان کارکرد و توزیع مناسب تنش در بدنه سازه به شکل استوانه ای طراحی و ساخته می شوند.در صورتی که ابعاد فن رینگ مورد نیاز آنقدر بزرگ باشد که امکان تولید آن به صورت یکپارچه وجود نداشته باشد این امکان فراهم شده است تا قطعات فن‌رینگ به صورت Segment های جداگانه ساخته شده و در نهایت با کنار هم قرار دادن این Segment ها فن‌رینگ  نهایی با ابعاد مورد نیاز تولید گردد.

فن رینگ,فن رینگ تکین کامپوزیت فارس

فن رینگ کامپوزیتی

فن رینگ,فن رینگ تکین کامپوزیت فارسفن رینگ,فن رینگ تکین کامپوزیت فارس

این محصول با توجه به هندسه Bell شکل خود ، علاوه بر هدایت بهتر جریان ورودی، کمک می نماید تا حداکثر حجم هوای مورد نیاز به برج خنک کننده وارد شود.

فن رینگ‌های  کامپوزیتی از ترکیب رزین های پلی استری غیر اشباع و الیاف شیشه ساخته می شوند . سطح داخلی صیقلی فن بل های تولیدی شرکت تکین کامپوزیت فارس جهت عبور سریع هوا با کمترین اصطکاک و حداقل آشفتگی بسیار مناسب است.

فن رینگ‌های GRP به واسطه خواص اعجاب آور کامپوزیت می توانند در برابر شرایط آب و هوایی نامساعد شامل  رطوبت، آتش سوزی، اشعه UV و سایر مشکلات مقاومت بالایی داشته باشد.