تولید و تامین مواد اولیه صنعت FRP 

شرکت تکین کامپوزیت فارس علاوه بر طراحی و تولید تجهیزات کامپوزیتی FRP، در زمینه تولید و تامین مواد اولیه صنعت کامپوزیت نیز فعالیت می‌نماید و ارائه دهنده مواردی از قبیل انواع  ژلکوت، رزین، الیاف شیشه، هاردنر، کاتالیست، کبالت، تیتان، کربنات کلسیم، اروزیل، پودر تالک و … می‌باشد.
الیاف شیشه

الیاف شیشه

ژلکوت,ژل کووت

ژلکوت

چسب اپوکسی

چسب اپوکسی

رزین,رزین کامپوزیت,مواد اولیه رزین

رزین

انواع الیاف شیشه :

الیاف روینگ (roving) : الیاف شیشه روینگ مجموعه‌ای از تعداد مشخص رشته‌های پیوسته است که بدون پیچ خوردگی مکانیکی دور یک قرقره استوانه‌ای جمع شده اند.الیاف شیشه روینگ با قابلیت توزیع و خاصیت جذب رزین عالی برای فرآیندهای برش یا تولید موادی با میزان الیاف کم تا متوسط مناسب می باشد.
Choppedالیاف شیشه چاپد از بریدن الیاف شیشه پیوسته تهیه شده است که بطور ویژه جهت تقویت رزین و کامپوزیت‌ها طراحی گردیده است.

الیاف حصیری (woven Roving):

الیاف شیشه با بافت حصیری برای ساخت قطعات مکانیکی، استحکامی به منظور دستیابی به بهترن نتیجه در پلی استر، وینیل استر و دیگر سیستم‌های رزینی با عملکرد بالا استفاده می شود. این الیاف در تولید قایق، کانتینر، هواپیما، قطعات اتومبیل، دکوراسیون داخلی، تجهیزات ورزشی و مخازن مقاوم در برابر خوردگی کاربرد فراوان دارد و نقش بسزایی در افزایش مقاومت مکانیکی قطعات کامپوزیتی ایفا می کند.

الیاف سوزنی (Chopped Strand Mat):

 الیاف سوزنی به طور کلی به دو دسته الیاف‌های پودری و روغنی تقسیم میشوند. این الیاف با توجه به میزان شیشه موجود در هر متر مربع به انواع مختلفی تقسیم بندی می‌شوند که در بازار ایران بنابر استفاده مشتریان معمولا الیاف های سوزنی با میزان Glass ۲۲۵ و۳۰۰و۴۵۰  گرم بر متر مربع مورداستفاده قرار می گیرند

انواع ژلکوت :

بـه لایه روئین سطـوح کامپـوزیتی که همانند یک پوشش رنگی و براق مشاهده می‌شود، ژلـکـوت می‌گویند. ژلکوت گذشته از ایفای نقش زیبایی برای قطعه، مسئولیت محـافظت از سطح قـطعات کامپـوزیتی در بـرابر سـایـش، خـوردگی، مواد شیمیـایی، آب و هـوا و اشـعه مخرب UV را دارد. طول عمر قطعات کامپوزیتی و کارایی مناسب آنها بستگی به انتخاب صحیح ژلکوت و روش اعمال آن دارد.
اروزیل: اروزیل ماده ای پرحجم و سبک بر پایه نانو ذرات سیلیکا می‌باشد که به منظور ویسکوز شدن با رزین ترکیب می‌شود. از اروزیل جهت بالا بردن غلظت مواد و افزایش خواص چسبندگی استفاده می شود.
پراکسید (MEKP):
متیل اتیل کتن پراکساید(MEKP)  پر کاربرد ترین شروع کننده مورد استفاده در صنعت کامپوزیت می‌باشد، این ماده مایعی شفاف است که با درصد وزنی معینی با رزین ترکیب می شود.
کبالت :
کبالت در صنایع فایبرگلاس به عنوان شتاب دهنده و همچنین خشک کن در رزین‌ها استفاده می شود.