composite tapping saddle

یکی از دغدغه های مهم و همیشگی صنایع مادر بحث خوردگی و فرسودگی است که می‌تواند خسارت‌های زیادی را به صنایع تحمیل کند. این خوردگی‌ها می تواند از خوردگی‌های ساده و یک نواخت تا خوردگی‌های پیشرفته متغیر باشد. بر طبق گزارش‌ها مجموع هزینه‌های خوردگی در کشورهای مختلف بین ۳ تا ۵ درصد درآمد ناخالص ملی برآورد می شود.

composite tapping saddle
composite tapping saddle

این نکته حائز اهمیت است که میزان خسارت‌های غیر مستقیم ناشی از خوردگی می‌تواند بسیار بالاتر از تاثیرات مستقیم آن باشد. به خصوص زمانی که مواد سمی و خطرناک در سیستم موجود هستند که آسیب‌های آن به سلامت عمومی بسیار طولانی مدت تر، سنگین و عموما جبران ناپذیر است. این موضوع به خصوص در مناطق مرطوب نظیر مناطق جنوبی کشور که تابش نور خورشید نسبت به سایر مناطق بسیار شدیدتر است، نمایان تر می‌باشد لذا ضروری است متریال‌های مهندسی شده جدیدی را به عنوان جایگزین فلزات به صنایع همانند tapping saddle معرفی و ارائه نمود.

 composite tapping saddle in IRAN

در حال حاضر بسياري از مهندسين خوردگي، استفاده از محصولات   GRP و tapping saddle را به عنوان بهترين راه حل موثر براي مبارزه با خوردگي فلزات پيشنهاد مي كنند. بيش از 50 سال است كه کامپوزیت‌های GRP براي حل مشكلات خوردگي مورد استفاده قرار مي‌گيرند. اين بکار گیری حاصل عملكرد فوق العاده GRP در مقايسه با ساير مواد مشابه در كاربردهاي مختلف می‌باشد.

کامپوزیت composite tapping saddle

با توجه به توضیحات فوق مشخص گردید که استفاده از محصولات کامپوزیت در صنایع امری ضروری است ، در این راستا بدیهی است محصولات زیادی اعم از انواع اتصالات، لوله، مخازن و … قابل تولید و ارائه به صنایع می باشد لیکن نکته ای که این گروه علمی را از سایر شرکت‌ها متمایز می‌نماید بروز ایده” طراحی و تولید composite tapping saddle .جهت انشعاب گیری آنی در خطوط لوله می باشد.

همانگونه که مستحضر می‌باشند در بسیاری از خطوط‌ لوله کامپوزیتی مربوط به صنایع مختلف علی الخصوص پتروشیمی‌ها به واسطه شرایط فرآیندی نیاز است انشعاباتی را در کوتاهترین زمان ممکن اعمال نمایند که بدلیل مشکلات موجود جهت اجرای متریال کامپوزیتی  مجبور به قطع جریان سیال تا  حداقل۲۴ساعت می‌باشند که از سرویس خارج شدن این خطوط لوله باعث تحمیل خسارت های مالی به بنگاه‌های تجاری ‌صنعتی خواهد شد لذا طراحی و تولید محصول فوق بدلیل تسریع در اجرای انشعاب گیری که حداقل نیم ساعت و حداکثر سه ساعت به تناسب نوع و اقطار لوله‌ها، فشار کاری می باشد کاملا ضروری است. این شرکت در نظر دارد تا با طراحی و ساخت قطعات پیچیده کامپوزیتی بسیاری از مشکلات موجود در صنایع مختلف را بر طرف نماید.

جهت مشاوره و خرید کلیک کنید